Prekrasan adventski kalendar krasit će zid ili vrata tijekom cijelog adventskog razdoblja.
Napravili smo prirodni vijenac od borovih iglica i srce od recikliranog papira. Što ćete još trebati?
Preuzmite predložak i izrežite 24 kuće. Zalijepite sve kućice jednu po jednu i stavite ih na odgovarajući pladanj ili pladanj.
Što s njima? Opet, slatkiši i ostale sitnice su u ponudi, ali ni njih ne morate ničim puniti.
Savjet: Svaki dan obojite jednu kuću.
Potpuno jednostavno, a možete ga izraditi u tren oka. Najviše vremena oduzet će vam odabir prikladnih fotografija s raznih ovogodišnjih putovanja i sjajnih iskustava.
Ispis fotografija u kvadratnom/polaroidnom formatu. Bijelo područje koristit će se za brojeve od 1 do 24. Na poleđini npr. napišite pitanje koje se odnosi na dati trenutak. Postupno, u razdoblju prije Božića, prisjećat ćete se zajedničkih iskustava.
Savjet: Ovaj smo kalendar pričvrstili na hladnjak pomoću magneta.
Lancem božićnih lampica s kvačicama možete jednostavno izraditi originalni kalendar (ne samo) za svoju djecu. Osim toga, u pripremu lako možete uključiti i malu djecu. Sve što trebate učiniti je izrezati tematske oblike iz kartona u boji, označiti ih brojevima i na poleđini napisati poruku za svaki dan.
Ako se osjećate posebno kreativno, možete izraditi 24 manje omotnice i u svaku sakriti lijepo iznenađenje. Na njih napišite poruke i jednostavno ih pričvrstite na lančić s svjetleće klinove.
Sakrijte male ukrase u vrećice.
Čak i u kućicu od papira mogu stati slatkiši ili mali ukrasi.
Adventski kalendar izgledat će lijepo kada navečer upalite svjetla.
Adventski kalendar je posebna vrsta kalendara vezana uz 24 dana prije kršćanskog Božića. Koristite kalendar za odbrojavanje dana do Božića. Adventski kalendari s prozorčićima ispod kojih dijete može pronaći čokoladu vrlo su rašireni, ali u posljednje vrijeme sve su češći i kalendari knjige, kozmetički ili igračke.
Povijest adventskih kalendara seže u sredinu 19. stoljeća. Tada su, međutim, više sličili na umjetnička djela. Klasični kalendari s prozorima koji se otvaraju nastali su tek početkom 20. stoljeća. Sadržale su scene iz Biblije i bile su seoske kuće sa skrivenim prozorima iza kojih su bili skriveni stihovi i odlomci iz Biblije.