15% popusta uz kod PROLJECE15 | Uštedite već danas →
-20 % na tepihe Flair Rugs uz kod FLAIR20 | Uštedite već danas →
5 € za vasRegistracijaPrijavaKošaricaMenu

Kako urediti stan za iznajmljivanje

Andrej Mokoš
Andrej Mokoš
Bonami Blogger

Samostalan život velika je prekretnica u životu osobe. Međutim, većina ljudi prvo se okrene tržištu najma prije kupnje vlastite nekretnine. Ako ste i sami vlasnik stana za iznajmljivanje, pokušajte stvoriti okruženje u kojem se vaši stanari osjećaju kao u vlastitom gnijezdu.

Uspješna influencerica Katka Jakeš donosi vam praktične savjete koji će vaš interijer učiniti šarmantnim, a gostima ugodnim i udobnim.

Bezvremenski namještaj

Osnovno pravilo pri opremanju stana za najam je odabir namještaja koji ne podliježe lako raznim trendovima. Njegov univerzalni karakter zadovoljit će ukus većine stanara, omogućujući im da se usredotoče na oživljavanje interijera vlastitim dodacima.

Prednost minimalizma je da unatoč manjem prostoru, čini stan optički većim, čistim i urednijim. Inspiraciju možete pronaći i u japandi stilu, pridržavajući se pravila "manje je više". U prvi plan stavlja jednostavnost i varijabilnost s pojedinačnim komadima koji se mogu prilagoditi zahtjevima pojedinih stanara.

Izvrsno rješenje je modularna sofa koja pruža više slobode unutar prostora i zadovoljava razne funkcije. Ako će sofa služiti i za spavanje, razmislite o sofi ili trosjedu na razvlačenje. Sjedeću garnituru upotpunite pomoćnim stolićima u kompletu koji imaju prednost jednostavnog rukovanja i svestranosti uporabe. Dodajte tepih ili tekstilne dodatke i vaši će se stanari odmah osjećati kao kod kuće.

Kuhinja s naglaskom na funkcionalnost

Prije svega, kuhinjska oprema treba biti primjerena namjeni i laka za održavanje. Dovoljno prostora za pohranu omogućit će stanarima mjesto za vlastito kuhinjsko posuđe i dopustite im da održavaju prostor urednim.

U većini modernih stanova kuhinja je spojena s blagovaonicom ili dnevnim boravkom. Stoga bi trebala odražavati cjelokupni karakter doma. Opet, birajte jednostavne elemente kada birate za kuhinju. Ako tlocrt to dopušta, odaberite blok kuhinju koja ne zahtijeva daljnju prilagodbu te tako uštedite na budžetu. Prednost joj je i brža isporuka ako svoj stan želite iznajmiti što prije.

Paleta boja i kuhinjski pribor

Pri odabiru boja imajte na umu da nemaju svi isti ukus. Neutralne nijanse su upravo zato idealan izbor. Boje poput bijele, bež, svijetlo smeđe ili sive ne samo da će vizualno povećati kuhinju, već će joj dati i organiziran i čist izgled.

Dodaci, s druge strane, mogu unijeti tamnije naglaske u interijer, kojih ima napretek. u industrijskim komadima, na primjer. Crni blagovaonski stol unijet će kontrast, a stolci s metalnim nogama kuhinji će dodati prozračnost i eleganciju. Šlag na torti bit će stropna rasvjeta u istom stilu koja će samo naglasiti sklad.

Višenamjenski pretinac za pohranu

Minimalist će također cijeniti mjesto za pohranu osobnih stvari. Pružite svojim stanarima priliku da izlože suvenire s ljetovanja ili omiljene knjige. Na taj će način unijeti vlastiti stil i osobnost u interijer, što će im život u unajmljenom stanu učiniti puno ugodnijim.

Regal za knjige ili biblioteka sigurno će pronaći svoju primjenu i donijeti udobnosti. Odaberite prirodni dekor i neutralnu shemu boja kako bi se pojedinačni predmeti istaknuli jedan među drugim. Ne zaboravite dodati komodu kako bi mogli sakriti svašta potrebno.

Želite li stanarima dati izbor skladišnog prostora ili ga planirate prilagoditi s vremenom, modularni skladišni sustavi stvoreni su za to.

Unesite život u stan sa slikama

Bijeli zidovi u stanu za iznajmljivanje jamstvo su da će se svidjeti većem broju zainteresiranih stanara. Osim toga, s vremenom ih je lakše ponovno okrečiti i nije potrebna posebna paleta boja za popravljanje manjih nedostataka.

Međutim, interijer može djelovati strogo, zato ga pokušajte oživjeti s nekoliko slika. Držite se uglavnom suptilnih vizuala. Previše uzoraka ili boja može imati negativan učinak. Čiste linije, jednostavni geometrijski oblici ili biljni motivi su prikladni.

Bonami savjet: Želite li unijeti dašak trenda i stila u prostor, umjesto da slike objesite, stavite ih na komodu i naslonite na zid. Možete ih estetski dopuniti minimalističkim ukrasima.

Oduševite već na ulazu

Predsoblje je prvi kontakt između čovjeka i stana, no često mu se ne pridaje veliki naglasak u opremanju. Zadivite svoje potencijalne stanare čim prijeđu prag i očarajte ih već na prvu. Cilj je pokazati da je prostor dotjeran do posljednjih detalja koji stvaraju cjelokupni dojam.

Samostojeća vješalica za kapute ili garderobni ormarić ili škrinja ostavit će puno bolji dojam od odjeće koja samo visi. Boljoj organizaciji pridonijet će i ormarić ili polica za cipele koja će sakriti mnoge cipele na ulazu. Za veću udobnost prilikom obuvanja pobrinut će se praktična klupa, a ogledalo će pomoći u dotjerivanju.

Ne zaboravite uskladiti hodnik u bojama i dekorima s ostatkom stambenog prostora, kako bi djelovao kao skladan dio stana. Ako je hodnik pretijesan i taman, dobro odabrana rasvjeta bit će spas. To će vizualno kompenzirati njegovu veličinu.

Stvorite osjećaj doma

Nisu samo namještaj i veličina prostorija ti koji određuju kako zainteresirana osoba percipira interijer. Njihovo iskustvo tamošnjeg života jednako će utjecati na to kako se osjećaju. Postoji nekoliko sitnica koje mogu činiti savršenu atmosferu, što u konačnici može doprinijeti da se stanar osjeća dobrodošlim i sretnim u stanu.

Ugodan miris koji se širi domom učinit će da se u unajmljenom prostoru osjećaju kao kod kuće. Bilo da odaberete mirisnu svijeću ili elegantni difuzor, izbjegavajte preteške i jake mirise koji možda neće svima odgovarati. Radije posegnite za manje izraženom esencijom pamuka ili citrusa.

Nemojte pretjerivati s pojedinačnim dekoracijama, prepustite stanarima da dovrše dom po svojoj želji. Međutim, jednostavna kamena vaza za stol ili umjetno cvijeće koje ne zahtijeva njegu zadovoljit će svakoga.