15% popusta uz kod PROLJECE15 | Uštedite već danas →
-20 % na tepihe Flair Rugs uz kod FLAIR20 | Uštedite već danas →
5 € za vasRegistracijaPrijavaKošaricaMenu

Jesensko roštiljanje u vrtu

Lída Maršálková
Lída Maršálková
Bonami Blogger

Jesenski roštilji imaju nezaboravan šarm. Stoga bi bila velika šteta maknuti roštilj i vrtni namještaj s prvim opadanjem lišća. Roštiljanje u jesen može biti još ugodnije nego ljeti. Postoji jako puno šarenih i primamljivih jesenskih recepata koje možete pripremiti na roštilju!

Još nemate roštilj? Nema veze. Ne morate uopće čekati sljedeću sezonu roštiljanja. Na Bonamiju možete nabaviti visokokvalitetne roštilje koji će savršeno pripremiti vaša jela, ali i zagrijati vas.

Roštilji na plin

Kako temperature padaju, plinski roštilji imaju svoje prednosti. Za razliku od krutih goriva, temperatura je postojanija, tako da će vam i nakon dva sata na roštilju biti toplo bez potrebe da stalno trčite za drvima ili otpadnim ugljenom.

Plinski roštilji također imaju prednost jer su bez dima. Vaš omiljeni džemper neće imati miris na dim ili vaša dekica i pokrivač pa možete ušuškati se da vam je što ugodnije vani uz roštilj. S druge strane, propustit ćete autentično pucketanje drvenog ugljena koje atmosferu u vrtu čini još ugodnijom. Dakle, na vama je što želite izabrati.

Dobro odredite vrijeme pečenja na roštilju

Za jesensko pečenje na roštilju, prethodno zagrijavanje roštilja je neophodno kako bi se hrana ravnomjerno ispekla bez opasnosti da se zalijepi za rešetku roštilja. Za roštilje na drveni ugljen prethodno zagrijte roštilj paljenjem ugljena i pusti ih da gore dok ih ne prekrije sivi pepeo. Za plinske roštilje, zagrijavajte 15 minuta sa zatvorenim poklopcem.

Koristite neizravnu toplinu za kuhanje kako biste spriječili isušivanje hrane. Da biste koristili neizravnu toplinu, jednostavno upalite jedan ili dva plamenika na plinskom roštilju ili zapalite dvozonsku vatru na roštilju na drveni ugljen. Kada se roštilj zagrije, stavite hranu na hladnu stranu roštilja i pecite sa zatvorenim poklopcem.

Pravi pomoćnici za roštiljanje

Pohvalite se svojim roštiljem i pokažite da ste profesionalac. Koji pribor za roštiljanje trebate imati?
  • Motorizirana igla za roštilj.
  • Termometar za roštilj: Termometar za roštilj obavezan je ne samo u jesen. Pomoći će vam da kontrolirate unutarnju temperaturu mesa kako ne bi bilo nedovoljno pečeno ili isušeno.
  • Štrcaljka za mariniranje: zgodan uređaj koji će mesu dati još više okus i sočnost prilikom pečenja na roštilju.
Ne zaboravite i da pravi roštilj majstor ne misli samo na roštiljanje, već i na brigu o roštilju. Budući da je zima pred vratima, uložite u kvalitetan poklopac ili zaštitnu navlaku za roštilj kako biste spriječili led i snijeg da ne oštete vaš roštilj. Ako je moguće, svoj roštilj premjestite pod krov ili u garažu.

Uživajte u jesenskom roštiljanju na toplom

Iako vas sunčeve zrake golicaju po licu, vrlo je lako prehladiti se. S druge strane, bilo bi šteta rano završiti s roštiljanjem samo zato što je temperatura pala u večernjim satima.

Ušuškajte se u dekicu ili šal i pijuckajte nešto vruće. Korisne su i vanjske grijalice. Plinska lampa, ložište ili radijator stvorit će ugodnu toplinu i ne morate roštiljati u tri sloja odjeće.

U ugodnoj atmosferi pomoći će i odgovarajuća vrtna svjetla, bilo da se radi o svjetlećim lancima ili svjetlosnim ukrasima.

Što "baciti" na roštilj tijekom jeseni?

Jesen je savršeno vrijeme za pečenje izdašnog mesa i sezonskog povrća na roštilju. Rebarca, odresci, pileći i svinjski kotleti odličan su izbor za jesenske roštilje. Probajte i kukuruz na žaru, krumpir, luk ili paprike. A što uliti u šalicu ili čašu sebi ili gostima? Napitak je obavezan, nešto poput kuhanog vina ili možda čaj od đumbira.